מגזין הומלס / רכב, זירת המומחים

נפגעתם בתאונת דרכים? מה עושים עכשיו?

נפגעתם בתאונת דרכים? מה עושים עכשיו?

כיצד לפעול לאחר פגיעה בתאונת דרכים? על מה תובעים את חברת הביטוח, אילו משימות חשוב לבצע ועם מי אפשר להתייעץ?

דוד סער 24/11/2019

תאונה, כשמה כן היא - התרחשות שקורית ברגע ואין לנו דרך לשלוט במה שמתרחש. תאונה קורית כאשר אנו לא מצפים לה, והיא בוודאי אינה מתרחשת בשל כוונה תחילה. לצעירנו, מספר תאונות הדרכים נכון לסוף שנת 2019 עומד על 921 תאונות עם נפגעים, מתוכן 23 קטלניות, ו-108 עם פצועים קשה. לכן, אם מצאתם את עצמכם מעורבים בתאונת דרכים, חשוב לדעת כיצד לנהוג. אבל מה בכלל נחשב תאונה? את מי תובעים במקרה כזה? ומה חשוב לדעת? הכול בהמשך.

מי שמדמיין תאונת דרכים, נוטה לפעמים לחשוב כי מצב זה כולל התנגשות של שני רכבים שגרמה לנזקי גוף. לעומת זאת, תאונת דרכים מוגדרת אינה רק כהתנגשות של שני רכבים, אלה גם בעת פגיעה ממכונית, דריסה, פגיעה מחלקי מכוניות, פציעה בעת דחיפה של רכב ועוד. למעשה, כל פציעה שקרתה בכביש או ברכב ובסמוך לו, נחשבת על פי החוק לתאונה. לכן הצעד הראשון שיש לבצע לאחר קבלת טיפל רפואי, היא יצירת קשר עם עו"ד תאונות דרכים על מנת לאשר כי אכן מדובר בתאונה על פי החוק ולקבל ייעוץ מקצועי.

פיצויים לאחר תאונת דרכים

לפני שנמנה את הדרך לקבל את הפיצוי המתאים לאחר התאונה, חשוב לדעת כי בשעת האמת וברגע בו המקרה התרחש, יש להבהיל מיד פצועים אל בית החולים או ליצור קשר עם מד"א וכוחות ההצלה. לאחר מכן יש ליצור קשר עם המשטרה, תוך שאתם אוספים כמה שיותר פרטים על בעל הרכב, ומבררים האם ישנם עדים למקרה. פרטים אלה יעזרו לכם להוכיח את הסיטואציה שהתרחשה, כמו גם לקבל פיצוי מתאים בהמשך.

במידה וקיבלתם טיפול רפואי או שאושפזתם, יש לאסוף את כל המסמכים מן האשפוז ואת הקבלות על ההוצאות שהתווספו עקב המקרה. כעת יש לעבור לשלב קבלת הפיצויים, זאת עקב פגיעות גוף וגם עקב טראומות נפשיות, שעלולות להתרחש בעת תאונת דרכים.

חשוב לדעת: בעת פציעות ופגיעות בתאונת דרכים, אין זה משנה מי גרם לתאונה. הפיצוי מתאים עבור כל מי שנפגע ונגרמו לו נזקים. עם זאת, יש לשים לב בכול זמן שביטוח הרכב שלכם בתוקף, וכי אתם משלמים דמי ביטוח לאומי וביטוח פרטי.

תביעת ביטוח במקרים של נזקי גוף

ישנם מקרים בהם חלים נזקי גוף על שני הצדדים הנפגעים או יותר, כמו גם על צד אחד שנפגע בעת התאונה. במקרים כאלה יש לתבוע שלושה גורמים: חברת הביטוח הפרטית של הנהג, חברת הביטוח של נהג הרכב השני ואת המוסד לביטוח לאומי. בכך, גם אם מדובר בפגיעה של הנהג, או פגיעה של נוסע או הולך רגל - הביטוח יכסה נזקים באמצעות תשלום סכומים הנקובים בפוליסת הביטוח. חשוב לדעת כי תביעת הביטוח נועדה לכסות גם נזקי גוף וגם נזקים שנגרמו לרכבים שהיו מעורבים בתאונה.

על מה תובעים את חברת הביטוח?

כאשר אתם מגישים תביעה אל חברת הביטוח, יש לשים לב לתוצאות הבדיקות והמסמכים לאחר האשפוז והטיפול, ובאמצעות עורך דין תאונות דרכים - להבין על אילו פגיעות יש לדרוש פיצויים.

בדרך כלל מדובר בפגיעות גוף, בטראומות שנגרמו עקב התאונה, פגיעות אורתופדיות, אסתטיות ואף נוירולוגיות. בכל מקרה, כדי לקבל את כספי הביטוח - תצטרכו להגיש חוות דעת של מומחה, אליו יפנה אתכם עורך הדין.  מטרת הפיצוי הינה לאפשר החזר הוצאות של טיפולים וגם פיצוי ראוי על מנת להשיב את החיים לסדרם, זאת בעיקר כשמדובר בתאונות דרכים עם פגיעות גוף קשות.

לעיתים, יתגלו נזקים פיזיים זמן מה לאחר תאונת הדרכים, כמו פגיעות אורתופדיות שלא תמיד אפשר לאבחן בעת הגשת טיפול רפואי ראשוני. במקרים כאלה, יש לגשת שוב אל מרפאות מומחים כדי לאבחן  את הפגיעה, ולקבל חוות דעת מקצועית.

לסיכום, בעת תאונת דרכים, חשוב לבצע את כלל המשימות הדרושות, לקבל טיפול, להגיש עזרה במקרה הצורך ולא להזניח את האבחון הרפואי. לאחר שתתאוששו מעט מן המקרה, מומלץ ליצור קשר מידי עם עורך דין תעבורה, שיוכל לייעץ לכם לגבי המשך התנהלות והגשת תביעת ביטוח לקבלת פיצויים עקב תאונה. בכך תוכלו לפעול על הצד הנכון והבטוח ביותר.דוד סער, משרד עורכי דין
משרד עורכי דין דוד סער, עוסק רבות בתביעות תאונות דרכים, לרבות תאונות דרכים קשות, עריכת תחשיבי נזק במקרי מוות ופציעות קשות.

 

כתבות נוספות


ערבות בנקאית כמה זה באמת עולה לנו?
ערבות בנקאית היא אחת מהבטוחות המועדפות על ידי משכירי נכסים ולא במקרה. מדובר בכלי פיננסי רווח, המבטיח תשלום עתידי של סכום נקוב ישירות מחשבון הבנק של השוכר.רוצה לפתוח מרפאה חדשה? הנה כל מה שכדאי לדעת לפני ששוכרים
לא בכל מקום ניתן למקם מרפאה, או כל מבנה רפואי אחר, כגון בית חולים, בית מרקחת ומעבדה. מרפאה צריכה להיות בקרבה לאזור המגורים של הפציינטים העתידיים, או לפחות אזור בעל תחבורה ציבורית נגישה, ומאידך לא ניתן למקם אותה באזור סואן.איך לבחור חלונות לבית?
בחירת חלונות לבית מחייבת קבלת החלטות רבות, ובפרט מה יהיה אופן הפתיחה של כל חלון, איזה פרופיל הוא המתאים ביותר ומהו סוג הזכוכית הנכון לכל חלון.שירותי ניקיון לפני מעבר דירה
מעבר דירה, ולא משנה כמה פעמים יוצא לחוות אותו, הוא אתגר של ממש, שאף אחד מאתנו לא באמת אוהב להתמודד אתו. זה מתחיל עוד לפני האריזות וממשיך, לעיתים, גם כמה חודשים אחרי. עם השנים אנו אוגרים וצוברים לא מעט פריטים ורהיטים.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle